Mercedes AMG ailesini giriş seviyesi yeni bir model ile genişletmeye devam ediyor. Audi’nin S3 modeline rakip olarak karşımıza çıkan bu model, performanslı sedan otomobil sevenlerin ilgisini çekecektir. Ayrıca Mercedes A35 Sedan performans dışında kullanışlılığıyla da öne çıkacak.

Hatchback kardeşi ile aynı platformu paylaşan ve benzer aks mesafesine sahip olan otomobil, bagaj kısmında kullanıcısına daha fazla alan sunacak. Mercedes bu otomobil bagaj hacmi konusunda henüz bir değer açıklamasa da, kullanıcılarının memnun kalacağını belirtiyor.

Bunların dışında Mercedes A35 Sedan modelini arka tarafta bulunan küçük rüzgarlıktan ve çift çıkışlı egzozlarından yolda tanıyabilmem mümkün.

Mercedes A35 Sedan’ın performansı nasıl?

Dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip olacak olan model, hatchback kardeşi ile benzer özelliklere sahip. 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniyede ulaşabilen otomobilin son hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış. 2.0 litrelik dört silindirli biturbo motor hatchback modelinde olduğu kadar sedan versiyonda da iddialı teknik verilere sahip.

Mercedes A35 Sedan Mercedes A35 Sedan