Honda üretime başlıyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden birçok otomobil firması üretimlerini geçici olarak askıya almak zorunda kalmışlardı. Nisan ayının başında üretime veridikleri aranın süresini uzattıklarını açıklayan Honda, açıklanan tarihe yaklaşırken yeni bir açıklamada daha bulundu.

Honda Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamada 23 Mart 2020 tarihinde Kocaeli Şekerpınar’da bulunan üretim operasyonlarına verdikleri geçici aranın 20 Nisan 2020 tarihinde son bulacağını bildirdiler. 20 Nisan 2020 tarihinden itibaren Kocaeli Şekerpınar’da bulunan fabrikanın faaliyetlerine tekrar başlayacağını açıklayan marka, salgının devam etmesinden dolayı çalışanlarının sağlığı için çalışma süresi boyunca gerekli bütün tedbirlerin alınacağını da belirtti.

Bu açıklamayla beraber ülkemizde üretim yapan markalar arasında ilk olarak Honda Türkiye, faaliyetlerine başlayan marka oldu. Honda Türkiye’yi bu konuda tebrik ederiz. Bakalım alınan tedbirler ile beraber üretime tekrar başlanması hem ekonominin biraz hareketlenmesine hemde insanların morallerinin artmasına yardımcı olabilecek mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.