Hurda araç teşviki

Bir süredir otomotiv sektörünü canlandırmak ve satışları hareketlendirmek için uygulanan hurda teşvikine güncelleme geliyor. Hali hazırda mevcut olan hurda araç indirimi maksimum 10 bin TL seviyelerine ulaşabilirken, yeni hazırlanan düzenleme ile bu oran yüzde 50 arttırılacak. 15 bin TL seviyesine ulaşacak olan hurda araç indirimi sayesinde, yeni otomobil almak isteyen kişiler biraz daha rahat nefes alabilecekler.

Özellikle markalar tarafından yapılan indirimler dışında hurda teşvikinden yararlanmak isteyen kullanıcıları sevindiren bu haber, ÖTV indirimi de eğer uzatılırsa çok daha etkili olacak. Mevcut ÖTV indirimi Haziran ayının sonuna kadar devam ederken, yeni bir karar ile bu indirimin de uzatılmasını bekliyoruz. Özellikle artacak olan hurda teşviki ile ÖTV indirimi birleştirildiğinde, araç fiyatları müşteriler için biraz daha erişilebilir seviyelerde olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.