Türkiye motosiklet sektörünün en önemli temsilcilerinden Kuralkan’ın, 3 yıl aranın ardından yeniden üretimine başladığı motosikletler banttan indirildi. Türkiye motosiklet pazarının yükselen değeri 50 cc segmentinde üretimine başlanan Kanuni’nin scooter modeli Trodon 50’ye yoğun talep geldiği öğrenildi.

Kuralkan 60 bin metrekarelik fabrikasında Kanuni ve Bajaj markalarının 8 farklı motosikleti üretiliyor. Öte yandan 2019 yılından itibaren internet üzerinden on-line satışın yapıldığı “yeni iş modelini” devreye alan Kuralkan’ın bu sistemi de büyük ilgi gördü ve satış noktası sayısı kısa sürede 102’den 152’ye ulaştı. Farklı ödeme seçeneklerinin bulunduğu e-kuralkan satış kanalında 60 aya kadar taksitlendirme de yapılabiliyor.

Trodon 50 Yoğun Trafikte İdeal

Kuralkan, Türkiye motosiklet pazarının yükselişte olan 50 cc segmentine Trodon 50 ile iddiasını ortaya koyuyor. Scooter tipi motosiklet olan Trodon 50 Euro4 normlarına uygun enjeksiyonlu bir model olarak öne çıkıyor. Yoğun trafiğin yaşandığı büyük kentlerde B sınıfı ehliyetle kullanılabilen Trodon 50, tek silindirli 4 zamanlı motora sahip. 3.13 HP’lik gücündeki Trodon, 3.0 Nm’lik tork üretiyor. Boş 78 kg, ağırlıkla 150 kg taşıma kapasitesi bulunan Trodon 50, Kahverengi, Kırmızı, Siyah ve Mavi renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. Trodon 50’nin satış fiyatı ise 5 bin 830 TL.