Kia XCeed

Kia, hatchback, station wagon ve ProCeed versiyonlarından sonra Ceed ailesine yeni bir model daha ekledi. XCeed ismine sahip olan model, Ceed temelleri üzerine inşaa edildi ve otomobilin yerden yüksek ve Coupe görünümüne sahip bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

XCeed’in standart Ceed’e göre değişimlerine bakacak olursak, gövde anlamında aracın 85 mm daha uzun, 43 mm daha yüksek ve 26 mm daha geniş olduğunu görüyoruz. Yani XCeed’in boyutları 4.395 mm uzunluk, 1.490 mm yükselik ve 1.826 mm genişlik olarak karşımıza çıkıyor. 16 ve 18 inç’lik jantlarla satışa sunulacak aracın, görüntülerdeki örneğinde 18 inç’lik bir jant yer alıyor. Ayrıca görsellerde yer alan aracın renginin sadece XCeed’e özel olduğu da belirtelim.

Aracın artan uzunluğu ise standart Ceed’e göre daha fazla bagaj hacmi sunmasını da sağlıyor. XCeed’in bagaj hacmi 426 litre olarak açıklanıyor ve bu değer normal 5 kapılı hatchback Ceed’e göre 31 litre daha fazla.

İki farklı motor seçeneğine sahip olan modelin motorları kendi içinde de gruplara ayrılıyor. Benzinli motorlardan, 1.0 litrelik olan 120 beygir güç ve 172 Nm tork üretecek, 1.4 litrelik olan ise 140 beygir güç ve 242 Nm tork üretecekken 1.6 litrelik motor ise 205 beygir güç ve 265 Nm york üretebilecek.

Dizel motorlu versiyonları ise 1.6 litrelik hacime ve 115 beygir ve 135 beygir güç seçeneklerine sahip olacak.

Kia XCeed Kia XCeed

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.