Motoplex mağazalarını hayata geçiren Piaggio Grup, yükselişini sürdürüyor. Türkiye’deki ilk Motoplex mağazasını kısa süre önce gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle İstanbul’da açan Piaggio Grup, yeni nesil mağaza modeliyle dünya genelinde daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor. Motoplex İstanbul başta olmak üzere mağaza sayısını artırıyor.

Piaggio Grup Markaları Vespa, Aprilia, Moto Guzzi ve Piaggio için özel olarak geliştirilen ve motosiklet dünyasına yepyeni bir heyecan getirmeye hazırlanan Motoplex dağıtım ağını geliştirmeyi planlayan Piaggio Grup, bu hedef doğrultusunda 2015 yılında başlattığı atılımlara aralıksız devam ediyor. Grubun bu konu kapsamında kademeli olarak uyguladığı plan çerçevesinde coğrafi pazarlamanın optimize edilmesi ve mağazaları ziyaret eden kişi sayısının artırılması hedefleniyor.

Satışlar yüzde 30 arttı

İki tekerlekli araçlar endüstrisinin en yenilikçi perakende modeli olarak adlandırılan Motoplex konsepti ile satış noktasında yüzde 30 artış elde eden Piaggio Grup, söz konusu konsept ile bayilerin aynı mağaza içinde gruba ait marka ve ürünlerin potansiyelini artırmasına olanak sağlıyor. Bu kapsamda Motoplex mağazalarında Piaggio, Vespa, Aprilia ve Moto Guzzi olmak üzere tüm markaları tek bir çatı altında topluyor.

Piaggio Grup, Motoplex konsepti ile müşterilerine iki tekerlekli araçlar dünyasına ilişkin heyecan verici bir genel bakış sunmayı amaçlıyor. Kısa bir süre önce İspanya, Almanya, Malta ve Yunanistan’ın yanı sıra Asya-Pasifik bölgelerinde de yeni Motoplex mağazalarının açılışını gerçekleştiren ve 500’üncü mağazasını hizmete açan Piaggio Grup, mağaza sayısını daha da artırmayı hedefliyor. Yenilikçi Motoplex konsepti kapsamında hem ürün çeşitliliğinde hem de satışlarda önemli derecede artış elde eden Grup, geleneksel mağaza modelinden yeni mağaza konseptine geçiş yapan noktalardaki iki tekerlekli araç satışlarında elde ettiği ivmeyi sürdürmeyi planlıyor.

Zincire yeni mağazalar eklenecek

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Piaggio, Vespa, Aprilia ve Moto Guzzi markalarının Türkiye distribütörü Trend Motosiklet A.Ş.’nin Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Türkiye’deki ilk Motoplex mağazası kısa bir süre önce İstanbul’da açıldı. Mağazamız motosiklet severlere ve tüm ziyaretçilerine uzun dönemli bağlılık yaratacak bir tecrübe sunuyor. Söz konusu yenilikçi mağaza konsepti, dünya genelinde önemli derecede ivme kazandı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Suzuki’nin saloon scooter’ı Burgman 400 Türkiye’de!

Suzuki Burgman 400, gelişmiş teknolojilerle yenilendi. Yenilenen modelin Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Suzuki GSX-S1000 yenilenen tasarımıyla Eylül’de caddelerde

Suzuki motosiklet ürün yelpazesinin en performanslı serisi olan GSX ailesinin güçlü üyesi GSX-S1000 yenilendi

Moto Guzzi V85 TT Travel Türkiye’de!

Moto Guzzi’nin enduro sınıfındaki yeni modeli V85 TT Travel, Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla buluştu. Moto Guzzi’nin güçlü yeni modeli V85 TT Travel, bu kapsamda 154 bin 900 TL’lik fiyatıyla satışa sunuldu.

Rekortmen Suzuki Hayabusa 299 bin TL’den Türkiye’de

Suzuki, en üst düzey spor motosiklet kategorisinin yaratıcısı olan efsane modeli GSX-R 1300 Hayabusa’nın üçüncü neslini tanıttı. Yeni nesil Suzuki Hayabusa, lansmana özel 299 bin TL’lik satış fiyatına sahip.