Peugeot Sport takımı

Takımdaki her pilotun Formula 1 ve / veya dünya dayanıklılık yarışlarında deneyimi bulunuyor. Pilotlardan bazıları eski takım arkadaşı ve bazıları ise günlük yaşamlarında yakın bağlara sahip ya da birlikte antrenman yapıyor.

Dayanıklılık yarışları, insan unsurunun ve daha da önemlisi takım ruhunun sadece kazanmak için değil aynı zamanda bitiş çizgisine ulaşmak için de hayati önem taşıdığı ve yoğun çaba gerektiren dünyanın en zorlu motorsporları türü olarak haklı bir üne sahip. 

Seçilen altı pilot ve yedek / simülatör pilotu 2021 yılı boyunca yeni Hypercar’ın gelişimine aktif olarak katkıda bulunacak ve program şekillenirken PEUGEOT Sport personeli ile birlikte çalışacak.

“Projeye dahil olan herkesin birbiriyle olan ilişkinin kalitesi çok önemli.” diyerek sözlerine başlayan Stellantis Motorsport Direktörü Jean-Marc Finot : “Bireysel yarış becerilerinin yanı sıra, pilotları değerlendirirken ve onlarla konuşurken göz önünde bulundurduğumuz ana kriterlerden biri, onların birbirleriyle olan bağları, ekip yaklaşımları ve takımı motive etmek, ileriye götürmeye yardımcı olmak için birlikte çalışma becerileriydi. Sonuç olarak insan faktörü dayanıklılık yarışlarında çok büyük öneme sahip. Ayrıca, bizimle olan bağlılıklarını sadece özgeçmişlerinde bir satır olarak değil, bir öncelik olarak gördüklerinden emin olmak istedik.”

Pilot değerlendirme sürecinde aynı zamanda FIA WEC, ELMS ve IMSA yarışlarındaki performanslar da dikkate alındı. “Son beş yılda düzenlenen tüm dayanıklılık yarışlarının kayıtlarına ve sonuçlarına baktık.” diyen Peugeot Sport WEC Teknik Direktörü Olivier Jansonnie sözlerine şöyle devam etti: “Sadece bireysel sonuçları dikkate almadık. Pilotlardan oluşan son derece uzun listede; hız, istikrar ve güvenilirlik gibi kriterleri de dikkate aldık. Çünkü birbiriyle uyumlu, ama aynı zamanda çok yönlü becerileri olan ve özellikle hibrit başta olmak üzere ürün geliştirme sürecine de katkı sağlayabilecek bir ekibi bir araya getirmek istedik.”

::  Fiat satış rakamları ile ilk dört ayı birinci tamamladı

2021 yılı sorumlulukları dışında, yedi PEUGEOT fabrika pilotu, yıl bitmeden ilk testi düzenleme hedefiyle projenin ilerlemesine her gün katkıda bulunacak.

Peugeot Sport takımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.