Skoda Enyaq Coupe iV

Skoda, elektrikli ürün gamına bir yenisini daha ekledi. Tam elektrikli Enyaq iv’nin başarısının ardından ürün gamını zarif bir coupe SUV modeliyle genişletti.

Dünya prömiyeri gerçekleştirilen Skoda Enyaq Coupe iv, sportif hatlarıyla birlikte elektrikli otomobil dünyasına daha duygusal bir tasarım teması getiriyor.

Bununla birlikte Skoda ilk kez tamamen elektrikli Enyaq iv ürün gamına RS versiyonu da ekliyor. Atletik ve zarif çizgileriyle öne çıkan Enyaq Coupe iv, aynı zamanda geniş bir yaşam alanı da sunuyor.

180 PS-299 PS arasında dört farklı güç çıkışına, iki farklı batarya boyutuna sahip Enyaq Coupe iV, arkadan itişli veya dört çeker olarak tercih edilebiliyor. WLTP normlarına göre 545 kilometreye kadar menzil sunan yeni model hızlı şarj kapasitesine de sahip.

Skoda Enyaq Coupe iV

Yeni modelin ürün yelpazesi, 62 kWs batarya ve 180 PS güç çıkışına sahip Enyaq Coupe iv 60 ile başlıyor. Ürün gamının en üzerinde ise daha büyük batarya ve ön aksa ikinci bir motor bulunan Enyaq Coupe iv 80x veEnyaq Coupe RS iv bulunuyor. Modelin en performanslı versiyonu Enyaq Coupe RS iv 299 PS güç ve 460 Nm tork üretiyor. Bu yeni sportif versiyon, aynı zamanda markanın ilk tam elektrikli Skoda RS’i oldu. RS versiyonu, her zaman olduğu gibi daha dinamik sürüş ile birlikte siyah tasarım detayları ve RS logoları ile öne çıkıyor.

Skoda’nın tamamen yeni elektrikli coupe’si, zaten başarılı olan Enyaq iv’nin rüzgar direnci katsayısını daha da iyileştirerek 0.234 cd’ye düşürdü. Enyaq Coupe iv bu sayede çok daha yüksek seviyede bir verimlilik sunuyor. Düşük direnç ile birlikte daha uzun menzil kat edebiliyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen çeki demiriyle 1,400 kg’ye kadar olan römorkları 8 derece eğime kadar çekebilme kapasitesine sahip.

::  Skoda yenilenen Superb ile elektriklendi

Çevreci Enyaq Coupe iv, daha sürdürülebilir materyaller kullanılarak geri dönüştürülmüş PET şişelerden ve yeni yünden yapılmış koltuk döşemelerine ve ekolojik olarak ağartılmış deriye sahip.

Skoda Enyaq Coupe iV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.