Elektrikli araçlar hızla yaygınlaşırken yerli üreticiler de bu pazarda yer edinmeye başladı. İstanbul gibi büyük şehirlerin trafik sorununa karşı elektrikli motosikletler ve bisikletler de bir alternatif olma yolunda ilerliyor. Uzakdoğu’dan gelen Scooter veya mopet motosiklet benzeri elektrikli bisikletleri sıkça görüyoruz. Antalya’da bulunan fabrikada üretile White Star elektrikli bisiklet ise alışılmış bisiklet tasarımına sahip ama Chopper görünümü ile de dikkatleri üzerine topluyor.

İstanbul’da sadece Hasanpaşa’da bulunan Custom&Care’de satılan White Star Springer elektrikli bisikletin tasarımında Custom motosiklet havası da var. Ayrıca isterseniz koltuk ve gidon şeklinde de değişikliğe gidebiliyorsunuz. Gidondaki klasik bisiklet zili ise sizin yoldakileri uyarmanıza yardımcı oluyor. Bu zil ayrıca size bir bisiklet kullandığınızı da hatırlatıyor. Şık ön tasarım led farla tamamlanıyor. Bu farın içindeki ampuller çok az elektrik harcadığı için gündüz farı olarak da kullanılıyor.

Ön tekerleklerde her iki çatalda da süspansiyon bulunuyor. Böylece bisikletin ve kullanıcısının kasis ve çukurlarda daha az sarsıntıya maruz kalması sağlanıyor. Ön tekerlekte mekanik disk fren kullanılıyor. Arka ise V fren. Eliniz gazdayken fren koluna dokunduğunuzda elektrikli motor gücü keserek motorun frenlere direnç vermesini önlüyor.

Elektrikli 250 Watt/46V Brushless Hub motor 4 adet 12V-14Ah jel bataryalar besleniyor. Aküler ister bisikletin üzerinde isterseniz sökerek evinize veya iş yerinize götürüp şarj edilecek şekilde tasarlanmış. Bisiklet tek şarjda 55 km menzil sunuyor. Pedal çevirerek bu menzili artırmanız mümkün. Bisiklet elektrikli motorla 25 km/s maksimum hıza çıkabiliyor. 40 km/s maksimum hız seçenekli motor opsiyonel olarak sunuluyor.

Sırt destekli ve suni deri tek seleye sahip bisikletin maksimum taşıma kapasitesi 110 kilo. Bisikleti hareket ettirmek için tıpkı motosikletlerde bulunan gaz kolunu çevirmeniz gerekiyor. Koldaki renkli led uyarı ışıkları akülerdeki enerji miktarını gösteriyor. Akü 4 ila 6 saat aralığında şarj ediliyor.

Özellikle İstanbul gibi metropollerde veya turistik bölgelerde bu tür elektrikli araçların iyi bir ulaşım aracı alternatifi olduğu kesin. White Star Springer, karizmatik tasarımı ve yerli üretim olması ile dikkat çekiyor. Farklı renk seçenekleri ile satılan White Star Springer, çevreci ve pratik kullanımı ile sizleri bekliyor.

White Star Springer elektrikli bisikletle ilgili daha detaylı bilgi için: www.customandcare.com – 0216 405 24 11