Yeni Mercedes GLB

Mercedes’in yeni tanıttığı SUV modeli GLB, tasarımı ile dikkat çekiyor. Köşeli hatları ile eski GLC modeline oldukça benzeyen model, boyutları ile GLC’den sadece 15 mm daha kısa ama kardeşi GLA modelinden ise 210 mm daha uzun bir gövdeye sahip. B Serisi’nin alt yapısını kullanmasına rağmen 100 mm daha uzun aks mesafesine sahip olan model, bu farkı iç mekanda kullanıcısına yansıtmayı başarıyor.

5 kişilik oturma düzenine sahip olan modeli opsiyonel olarak satın aldığınız üçüncü sıra koltuklar ile 7 kişilik oturma düzenine sahip hale getirebilmek mümkün. 5 kişilik modelinde 560 litrelik yükleme alanına sahip olan otomobilin arka koltuklar katlandığında bu alan 1755 litre seviyesine ulaşıyor.

Yeni Mercedes GLB hangi motorlar ile gelecek?

Şimdilik benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip olacak olan modelin hibrit versiyonu ile ilgili Mercedes tarafından bir açıklama yapılmadı. Benzinli versiyonlarda, 1.3 litrelik hacme sahip olan GLB 200 ve 2.0 litrelik hacme sahip olan GLB 250 4Matic olarak adlandırılırken dizel de ise bütün seçenekler 2 litrelik hacme sahip olacaklar ama güç farkları yer alacak. GLB 200d ve GLB 200d 4Matic 150 beygirlik güç üretecek. GLB220d 4Matic ise 190 beygir güç üretecek.

Bütün motor seçeneklerinde 8 ileri çift kavramalı şanzıman yer alırken, Mercedes bir tek benzinli GLB 200 modeline 7 ileri çift kavramalı şanzıman yer vermiş.

Bu yıl sonlarına doğru Almanya başta olmak üzere Avrupa’da satışa sunulacak olan model, 2020 yılında da ülkemizde de satışa sunulacak.

Yeni Mercedes GLB Yeni Mercedes GLB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.