Peugeot, uzun bir süredir satışta olan ve yavaş yavaş güncelliğini kaybetmeye başlayan 208 modelini yeniledi. Yenilenen otomobil, değişen yüzüyle etkileyici bir görünüm kazanmayı başarmış.

Otomobilin ön tarafı oldukça sert bir karaktere sahipken, arka tarafı ise nispeten daha yumuşak hatlara sahip. Sportiflik algısını güzel bir şekilde yansıtan bu otomobil, ağabeyi 508’den de izler taşıyor. Ön farların ve stopların tasarımı biraz 508 modelini andırıyor.

Yenilenen 208 modelinin kokpitinde ise teknolojik olarak büyük gelişmeler yer alıyor. Minyatür bir i-Cocpit’in yer aldığı otomobil, tasarımındaki dinamikliği iç mekanda da hissettirmeyi başarıyor.

Yeni Peugeot 208 elektrikli motor ile geliyor

Peugeot’nun 1.2 litrelik 75 beygir güç üreten benzinli atmosferik motor seçeneği dışında 100 ve 130 beygir güç üreten benzinli turbo motor seçeneğide bulunuyor. Bunların dışında otomobil dizel sevenler için 1.5 litrelik dizel motor seçeneğinide sunuyor. Her iki motor seçeneğinde de manuel şanzımanın yer aldığı otomobilde şimdilik sadece benzinli motorda otomatik şanzıman seçeneği yer alıyor.

Bu motorların dışında Peugeot yeni bir alternatif daha ekleyerek elektrikli 208 modelini de duyurdu. 50 kW’lık bataryaları bulunan e-208 modeli, 130 beygir güç ve 260 Nm tork üretebiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 8.1 saniyede ulaşabilen otomobilin menzil değerleri henüz paylaşılmadı.

Yeni Peugeot 208