Yeni Peugeot 3008

Yaratıcı tasarım, sürüş keyfi ve elektrik performansını tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak yeni Peugeot 3008, yeni Peugeot Panoramik i-COCKPIT ile yollara çıkan ilk model olacak. Bir sonraki 3008’de kullanılacak olan yeni nesil Peugeot i-Cockpit, ön konsolun üzerinde havada süzülüyor gibi duran etkileyici 21 inçlik yüksek çözünürlüklü kavisli panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve i-Toggles düğmelere sahip olacak. 10 yıllık başarılı bir geçmişe sahip Peugeot i-Cockpit hiç bu kadar keskin bir değişim yaşamamıştı. Bu değişim, Peugeot içindeki bir sonraki seviyeyi temsil ediyor. Peugeot ekiplerinin tutkusu, temel unsurları yeniden şekillendirerek yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit ile pazarda benzersiz bir seçenek sunuyor. Bu yaklaşım, sürücü ve beraberindeki yolculara her zamankinden daha fazla keyif, güvenlik, konfor ve kolaylık sağlıyor. 10 yılı aşkın bir süredir üretilen ve yaklaşık 10 milyon adet satılan Peugeot i-Cockpit; dijital gösterge paneli, kablosuz bağlantı, sesli komutlar, 3D efektler ve kişiselleştirilebilir i-Toggles olmak üzere en güncel teknolojileri kullanıma sunuyor. Peugeot, bugün gelinen noktada sürüş deneyimini dönüştüren tamamen yeni bir i-Cockpit ile işleri bir sonraki seviyeye taşıyor: Yeni Peugeot Panoramik i-Cockpit.

Yeni Peugeot 3008

Yükseltilmiş gösterge ekranı ve merkezi dokunmatik ekran bir araya geliyor.

Peugeot ekipleri, yükseltilmiş gösterge ekranı ve merkezi dokunmatik ekran olmak üzere i-Cockpit’in üç temel öğesinden ikisini bir araya getirmeye karar verdi. Bu iki unsur, yeni tasarımda ön konsolun sol ucundan orta konsola uzanan 21 inçlik yüksek çözünürlüklü tek bir kavisli panelde birleşiyor. Yolcu bölmesinden görünmeyen bir arka destekle bağlanan bu panoramik ekran, ön konsolun üzerinde yüzüyormuş gibi görünüyor. Süzülme efekti, ekranın altındaki LED ambiyans aydınlatmayla vurgulanıyor. 21 inçlik panoramik ekran, optimum ergonomi sağlayacak şekilde konumlandırılıyor. Ayrıca sürücüye doğru hafifçe kavisli olmakla birlikte ön yolcu için sorunsuz bir erişim de sağlıyor. Üstün boyut ve kalitesiyle bu dijital ekran, Peugeot i-Cockpit’in iki temel işlevini birleştiriyor:

  • Panoramik ekranın sol tarafında, kompakt direksiyonun üzerindeki gösterge ekranı, sürüşle ilgili hız, güç, sürüş yardımcıları, enerji akışı gibi tüm bilgileri gösteriyor.
  • Panoramik ekranın sağ tarafında, ön konsolun ortasında bulunan dokunmatik ekrana hem sürücü hem de yolcu erişebiliyor. Bu ekran iklimlendirme, navigasyon, medya/bağlantı gibi işlevleri kontrol etmek için kullanılabiliyor.
::  Ferrari F8 Spider modelinden ülkemize sadece 1 tane gelecek

Yeni Peugeot 3008

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.