Yeni Peugeot 308

Fransız üretici Peugeot’nun yeni aslan logosunun ilk kez kullanıldığı model olan 308’in görselleri yayınlanmaya başladı. Tüm nesilleriyle toplamda 7 milyondan fazla satılan model, bu güne kadar üretilmiş en iyi 308 olarak tanıtılıyor. Satışlarında SUV modellerin ağırlıkta olmasına rağmen, bu sınıfta da elini güçlendirmek isteyen Peugeot, 308’i yenilerken tüm imkanlarını kullandığını da göstermek istiyor.

Geliştirilen EMP2 platformunu kullanan 308, siyah-beyaz yeni logoyla birlikte markanın stratejik olarak değişimini temsil ediyor. Yeni logo dışında modeldeki önemli bir değişiklikse iki plug-in hibrit versiyonun sunulması. Resmi tanıtımı yapılmayan otomobil, şık ve modern hatlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni Peugeot 308

Selefi ile karşılaştırıldığında, Peugeot 308 neredeyse on bir santimetre büyüyerek 4.36 metreye ulaşan boyuyla oldukça iri bir model haline gelmiş. Boyutlardaki büyüme iç mekanda da yolcularına daha fazla alan olarak kendini gösterecek. Yeni logonun da bulunduğu ön kısım aynı zamanda üst versiyonlarda sunulacak radar sensörleri için de bir koruyucu görevini de üstelenecek. Büyük radyatör ızgarası ve standart olarak sunulacak LED farlar ile yeni modelin tasarım bütünlüğü sağlanmış.

Peugeot, yeni 308’de Alman rakiplerin aksine benzinli, dizel ve hibrit motorları birlikte sunuyor. Yeni versiyonda üç silindirli, 1.2 lt benzinli motorun 110 ve 130 beygirlik versiyonları alınabilecek. Ailenin diğer modellerinde de görev yapan 1.5 lt BlueHDi 130 beygirlik dizel motor da yeni versiyonda sunulacak.

Motor ailesinde yer alacak 180 ve 225 beygirlik toplam güce sahip plug-in hibrit versiyonların elektrikli olarak menzili 60 km’ye kadar çıkabilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.