BMW iX

BMW, elektrikli mobilite alanında amiral gemisi olması beklenen tamamen elektrikli SAV modeli BMW iX’in dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Model, BMW’nin Almanya’daki Dingolfing fabrikasında üretilecek ve 2021 yılının son çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

Spor Aktivite Aracı (SAV) segmentini yeniden tanımlama iddiasını taşıyan BMW iX, kaslı dış oranları, akıcı tavan çizgisi ve azalan yüzey kaplamasına sahip. Uzunluk ve genişlik bakımından BMW X5 ölçülerinde olan BMW iX; kavisli tavan yapısı ve yüksekliğiyle BMW X6’yı anımsatırken, geniş tekerlek jantları sayesinde BMW X7 ile benzerlik gösteriyor.

BMW’nin yeni tasarım dilinin sembolü geniş ızgara ise tüm elektronik sürüş asistan sistemlerini barındırmasının yanı sıra oda sıcaklığında 24 saat içinde küçük çizikleri onarabilen kendi kendini iyileştirme teknolojisine de sahip.

BMW iX

BMW iX 500 beygir güç üretecek

Gelecekteki BMW modellerine de öncülük etmesi planlanan BMW iX; 500 HP gücü, 0-100 km’ye 5 saniyenin altında ulaşan performansı ve WLTP kriterlerine göre 600 kilometreden fazla sürüş menzili sunuyor. BMW iX’in hızlı şarj ile 40 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabilen bataryası; aynı zamanda on dakika içerisinde 120 km’den fazla sürüş menzili sunuyor.

BMW iX’teki sürüş sistemi, otomobilin iki elektrik motorunu, güç elektroniklerini, şarj teknolojisini ve yüksek voltajlı bataryayı kapsayan beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine dayanıyor. BMW iX’in yol tutuş yetenekleri ve kabin içindeki konfor seviyesi, azaltılmış sürtünme kuvveti ile alüminyum uzay çerçevesi ve sınıfında öncü ‘Carbon Cage’ ile sağlanıyor. BMW iX’in 0.25 Cd’lik sürtünme katsayısı tek başına aracın menziline 65 kilometre eklemeyi başarmış.

BMW iX’te standart olarak on iki hoparlör ve 205 Watt’lık amplifikatör içeren bir Hi-Fi ses sistemi sunuluyor. Harman Kardon Surround Ses Sistemi, yedi bantlı ekolayzır; 655 Watt ses gücü ve otomobilin dinamik performans seviyesine bağlı ayarı ile dikkat çekici ses kalitesi sağlıyor. İlk kez opsiyon olarak sunulan Bowers & Wilkins Surround Ses Sistemi’nin en son sürümü aracı dört tekerlekli bir konser salonuna dönüştürüyor.

::  Toyota Corolla Hatchback, Türkiye fiyatı belli oldu

BMW iX, 5G mobil teknolojisiyle donatılan ilk premium model olmuş. 5G ağının sunduğu gelişmiş hizmet kalitesiyle birlikte, bilgi-eğlence, otomatik sürüş ve yol güvenliği alanlarında önemli iyileştirmeler yaşanacak.

BMW iX

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.