Alfa Romeo, SUV dünyasına Stelvio ile D segmentinden gireli birkaç sene oluyor. Giulia’nın temeli üzerine inşa edilen model sınıfa yepyeni bir soluk getirmişti. Mercedes-Benz GLC ya da Porsche Macan gibi otomobillere rakip olan İtalyan, kısa sürede dedikoduları da beraberinde getirdi. Henüz adı konulmayan Alfa’nın kompakt SUV’u dedikoduların ana konusu oldu. Son duyumlar ise ortalıkta dolaşan iddiaların en gariplerinden biri.

Alfa Romeo SUV ailesini genişletiyor

FCA’nın yeni patronu Mike Manley, küçük bir Alfa SUV’nin hala markanın planları arasında olduğunu söylüyor. İşin ilginç tarafı ise mevzubahis otomobil Giorgio platformunun ufaltılmış bir versiyonuna sahip olmayacak. Yeni SUV, FCA’nın küçük crossover’larında kullandığı mimariyi kullanabilir. Bu mimari de Fiat 500X, 500L ve Jeep Renegade’in paylaştığı platform.

Bu altyapıyı kullanan otomobillerin baz modelleri önden çeker sunulurken, pahalı versiyonları dört tekerlekten çekiş opsiyonuna sahip oluyor. Ayrıca eğer marka bahsettiğimiz mimariyi kullanırsa, yeni Alfa SUV, muhtemelen Renegade’dekine benzer motor seçeneklerine sahip olacaktır.

Alfa Romeo SUV