Bom E-Team 2019

Borusan Otomotiv Motorsport’un (BOM) 12 yıldır gerçek pistlerde gösterdiği başarıyı sanal ortama taşımak ve takımın vizyonu doğrultusunda genç yeteneklere destek olmak amacıyla başlattığı BOM E-Team GT Şampiyonası, e-sporcuların yoğun ilgisiyle birlikte 2019’daki ilk startını verdi. BOM’un bu sezon takip ettiği uluslararası yarış takvimine paralel olarak Monza, Brands Hatch, Paul Ricard ve Nürburgring pistlerinin sanal versiyonlarında gerçekleştirilecek yarışlarda ilk 5 dereceyi elde edecek e-sporcular, BOM Akademi’den Performans Sürüş Eğitimi almaya ve 13 Ekim 2019’da İstanbul Park Sanal Pisti’nde gerçekleşecek finale çıkmaya hak kazanacaklar.

Şampiyonanın önemli iki ödülü bulunuyor. Finalistler arasından seçilecek BOM E-Team 2020 e-sporcuları ülkemizi yurt dışı yarışlarda temsil ederken; 1 finalist ise BOM renkleri ile Türkiye Pist Şampiyonası’nın bir ayağında start alarak, gerçek pistlerde yarışma hayalini gerçekleştirecek.

Şampiyonanın ilk ayağı olan ve 19 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen Monza Yarışı’na yüzlerce e-sporcu başvurdu ve yapılan eleme yarışları ile start alacak 23 yarışmacı belirlendi. Borusan Otomotiv Motorsport YouTube kanalından canlı yayınlanan ve motor sporlarının duayen spikeri Yiğit Top’un anlatımıyla gerçekleşen yarışta, Monza’da start alan BOM’un şampiyon pilotlarından İbrahim Okyay da yorumları ile yer aldı.

Süratli düzlükleri ve arkasından gelen virajları ile ünlü Monza Pisti, sanal versiyonunda da gerçek yarışları aratmayan bir mücadeleye sahne oldu. Yarışın galibi Emre Cihan, sıralama turlarından itibaren sergilediği başarılı ve istikrarlı performansıyla dikkat çekerken; finale hak kazanan diğer isimler de Hakan Demir, Eralp Kumartaşlıoğlu, Semih Emre Ekinci ve Ege Altınel oldu.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda gerçekleştirilen BOM E-Team’in diğer sponsorları Borusan Lojistik, Shell, Securitas ve Glasurit’tir.

E-TEAM 2019 YARIŞ TAKVİMİ

16 Haziran 2019 / Brands Hatch
4 Ağustos 2019 / Paul Ricard
15 Eylül 2019 / Nürbugring
13 Ekim 2019 / İstanbul Park (Final yarışı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Drift sezonu açıldı!

Türkiye Drift Şampiyonası’nın ilk yarışı 10-11 Haziran tarihlerinde TOSFED Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

Doğa tutkunları İstMarina AVM’de buluşuyor

“Doğa’da Yaşam İstMarina AVM’de” etkinliği kapsamında heyecan, macera ve adrenalin arayanlar, İstMarina AVM’de bir araya geliyor.

Dünyaca Ünlü Elektrikli Otomobil Yarışı FIA-ETCR, Türkiye’ye Geliyor!

Tamamen elektrikli otomobillerin kıyasıya mücadele ettiği uluslararası motor sporları organizasyonu FIA-ETCR’de 2022 yılındaki yepyeni döneminde EMSO Sportif katkıları ile takvimde Türkiye de yer alıyor.

Formula 1, 9 yıl sonra Türkiye’ye geri döndü

DHL, Formula 1 tarafından revize edilen sezonun bir parçası olacağı onaylanan Türkiye Grand Prix’sinin isim sponsorudur. Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix 2020, 13-15 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbul Partisinde düzenlenecek.