Kurulduğu günden bu yana 1,5 milyar dolar yatırımı hayata geçiren Brisa, sağlıklı ve dengeli büyümeye odaklanıyor.

Başarılı finansal yönetim modeli ile iş ortaklarına da kazandırıyor. Brisa, ülkesine katkısını güçlü ihracat ile artırıyor: 2018 yılında 231 milyon dolar ile ihracatta rekor kıran Brisa’nın yeni hedefi, adet bazında %20 büyüme.

Gençlerle birlikte geleceğe hazırlanan Brisa, bilgi ve teknoloji yatırımlarına tüm gücüyle devam ediyor; genç Türk mühendisleriyle gerçekleştireceği projelerini iki katına çıkarıyor.

Brisa, gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısı ile 2019 önceliklerini ve hedeflerini açıkladı. 2018 yılında yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda rekor ve sürdürülebilir büyümeye imza atan şirket; 2019 yılında net satış gelirlerinde %15-20 aralığında büyüme, ihracatta ise adet bazında %20 artış hedefliyor.

Bridgestone, Lassa ve Dayton markaları ile Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, 2019 yılında Aksaray’daki akıllı fabrikasının ve İzmit’te yer alan ARGE Merkezi’ndeki çalışmalarının da kazandıracağı ivme ile uluslararası pazarlardaki varlığını derinleştirmeye, genç çalışanlarıyla birlikte müşterilerinin bütünsel ihtiyaçlarına dokunacak akıllı ve dijital çözümler geliştirmeye, güçlü nakit yönetimi ile iş ortaklarıyla birlikte büyümeye odaklanıyor.

Brisa bu dönemde ARGE yatırımlarını ve genç Türk mühendisleriyle gerçekleştireceği projelerini iki katına çıkarmayı hedefliyor. 2019 yılında toplam 40-45 milyon dolar seviyesinde yatırım yapmayı planlayan Brisa, tüm bu çalışmaları insan kaynağına, iş ortaklarına ve müşterilerine yeni gelişim fırsatları sunarak ve toplumu merkeze alan projeleriyle gerçekleştirecek.