Renault Clio çarpışma testi

Dünya genelinde birçok markanın çarpışma testlerini gerçekleştiren Euro NCAP, bu sefer de 2020 model Clio’yu çarpışma testinde sınadı.

Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen testlerde farklı açılardan farklı hızlarla testler yapılıyor. Sadece engel gibi etkenler değil, şehir ve yaya güvenliği donanımları da bu testlerde kontrol ediliyor.

Renault’un tasarımı ile adeta küçük bir Megane’ı andıran yeni modeli ise bu testlerden başarıyla geçmeyi başardı. Euro NCAP’ten 5 yıldız alan otomobil, Yetişkin yolcu testinde 96 puan gibi yüksek bir rakam alan model, çocuk yolcu testinde 89 puan almayı başardı. Ayrıca yaya güvenliğinden de 72 puan alan model çevre güvenliğinden de 75 puan almayı başardı.

Renault Clio çarpışma testi videosu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.