Nissan 370Z

Nissan 370Z modelinde daha önce kullanmadığı bir kombinasyonu bir araya getiriyor. Nissan, Infiniti modellerinde kullandığı çift turbolu V6 motorunu, 370Z modeline ekleme kararı kaldı. 370Z Project ClubSport olarak adlandırılacak olan bu model, performansı ile dikkat çekecek.

Nissan 370Z V6 motor ve manuel şanzıman kombinasyonuna sahip olacak

Nissan daha önce bu otomobilde gerek manuel gerekse de otomatik şanzıman kombinasyonlarına yer vermişti fakat bu sefer durum biraz daha farklı. Infiniti modellerinde kullandığı motoru alıp, 370Z modeline koyan Nissan, bu motoru ilk kez 6 ileri manuel şanzıman ile kombine ediyor.

Durum böyle olunca 400 beygir güç arka tekerleklere manuel şanzıman ile aktarılmış oluyor ve bu da 370Z’nin çok daha eğlenceli bir otomobil olmasını sağlıyor.

Nissan’nın bu otomobil serisini ne kadar süre daha devam ettireceği bilinmez ama bu kombinasyona sahip olan model büyük ilgi görecektir.

 

Nissan 370Z

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.