otomobil dış hava yastığı

ZF, otomobillerde gerçekleşen kazalarda sürücü dışında yolcularında büyük zarar gördüğünü belirterek yeni bir güvenlik teknolojisi geliştirdi. ZF otomobil dış hava yastığı sayesinde araç içindeki yolcuların kaza anında olabildiğince az zarar görmesini sağlayacak.

::  Bu Jeep hem bir pick-up hem de bir SUV

Otomobil dış hava yastığı yaralanmaları yüzde 30 azaltacak

ZF tarafından geliştirilen bu teknoloji, kaza anında aracın gövdesinde 300 mm’lik bir yastığın oluşmasını sağlıyor. Direksiyon simidi ve araç içinde kullanılan diğer hava yastıkları ile aynı çalışma prensibine sahip olan bu ürün, özellikle yan taraftan alınan darbelerin şiddetinin azalmasına yardımcı olacak.

Sistem kaza olma durumunu tespit ettikten 100 ms sonra yastıkları şişirerek, aracın kaportasının da daha az zarar görmesini sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.