Peugeot 308

Peugeot’nun ülkemizde de sıklıkla tercih edilen kompakt hatchback modeli Peugeot 308, üretim adeti olarak 7 haneli rakamlara ulaşmayı başardı. Günlük ortalama 860 adet üretilen modelin kardeşi 3008 ise 1000 adetlik bir üretimle devam ediyor.

Mevcut model ilk olarak 2013 yılında üretilmeye başlayıp pazarda satışa sunulmuştu. Satışa sunulduğu tarihten itibaren ufak bir makyajla ömrüne devam eden modelin kardeşi 3008 ise 2016 yılında satışa sunuldu.

Peugeot 308 ağabeyi 3008’den iki katı fazla üretildi

Üretim rakamları 2013 yılında üretilen model için oldukça tatmin edici ama 3008’de kardeşinin gerisinde kalmıyor. İlk üretim tarihleri arasında 3 yıl olmasına rağmen 3008 kısa bir süre içerisinde kardeşini yakalamayı başardı. Özellikle üretim adetleri göz önüne alındığında 3008’in kardeşinin kısa bir süre içerisinde yakalayacağını söyleyebiliriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.