Sıfır km Saab

İsveçli marka iflas edeli uzunca bir süre olmuş olabilir, ancak sıfır bir Saab almak istiyorsanız hala bir şansınız var! İtalya’daki bir bayide bulunan 9-3 Wagon, muhtemelen dünyadaki son yeni Saab.

İtalya Pordenone’de zamanında Saab bayisi olan Zanetti Omero & C isimli otomobil galerisinin stoklarında neredeyse hiç kullanılmamış bir 9-3 bulunuyor. Galeri otomobili Saab iflas etmeden hemen önce satın almış ve aradan geçen yedi sene boyunca satamamış.

Galeri otomobilin model yılını belirtmese de, fotoğraflardaki 9-3’ün, şirketin iflasının açıklandığı ve Trollhattan fabrikasının üretiminin durduğu 2011’de üretildiğini düşünüyoruz.

Sıfır km Saab

Sıfır km Saab etkileyici görünüyor

Yedi sene boyunca galeride beklemiş olsa da otomobilin hala “sıfır kokusu”nun üzerinde olduğunu tahmin ediyoruz. Odometresinde 90 kilometre yol yaptığı görülen 9-3 Sportwagon’un ön yolcu tarafı kapı eşiğindeki jelatinleri bile duruyor.

Metalik siyah renkteki otomobil, Vector donanım seviyesine sahip. Otomatik klima, yarı-deri döşemeler, park sensörleri, hız sabitleyici, deri kaplı çok fonksiyonlu direksiyon, ısıtmalı ön cam ve alaşım jantlar otomobilin öne çıkan donanımlarından birkaçı.

Altı ileri manuel şanzımanlı otomobilin kaputunun altında 1.9 litrelik TTiD4 motor görev yapıyor. 130 HP güç üreten dizel ünite bugünün standartlarına kıyasla biraz güçsüz görünebilir ancak 9-3 dizel, 2011 senesinde bu segmentteki en çevreci otomobillerden biriydi. Partikül filtresi bulunduran motor Euro 5 standartlarını karşılayabiliyor ve karbondioksit salınımı kilometre başına 119 gram.

Otomobille alakalı en rahatsız edici bilgiyi ise sona sakladık. Tahmin edebileceğiniz gibi otomobilin fiyatından bahsediyoruz. 2011’de üretilen bu Saab 9-3 Sportwagon için İtalyalı galeri €31,000 istiyor!

Sıfır km Saab

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.