Skoda çarpışma testleri

Skoda, ileri teknolojiye sahip çarpışma testi laboratuvarını devreye aldı. Mlada Boleslav yakınlarındaki tesis, bilinen tüm çarpışma senaryolarını uygulayabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca 2020’nin başından itibaren zorunlu hale gelen Euro NCAP testleri de simüle edilebiliyor.

İleri seviye kamera teknolojisi ve LED ışıklandırma sistemleriyle enerji tasarrufu sağlayan yapısının yanı sıra yüksek kalitede kayıt yapılabiliyor.

İleri teknolojiye sahip Çarpışma Testi Laboratuvarı, gerçekçi ve kapsamlı şekilde potansiyel kazaları simule etmesi sayesinde, tüm Skoda modellerinin tüm pasif güvenlik özelliklerinin değerlendirilmesini sağlıyor.

Elektrikli araç testleri de yapılıyor

Aynı zamanda önümüzdeki dönemde büyük öneme sahip olacak elektrikli araçların çarpışma testleri için de ayrı bir bölüm oluşturuldu. Elektrikli araç testlerinin tüm teknik gereksinimlerini karşılayan teknolojik tesisin test kapasitesi ise her geçen yıl daha da geliştirilecek.

Önceki test merkezinin iki katından daha büyük olan yeni laboratuvarda, sadece test alanı 180 metre uzunluğa sahip. Laboratuvarın kalbinde ise, 3.5 tona kadar iki aracı 65 km/s hıza kadar çıkarabilen elektrikli tahrik sistemi bulunuyor; bu sistem aynı zamanda tek bir aracı 120 km/s hıza çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra yandan çarpmaların test edilmesi için ultra modern ‘Uçan Taban’ test kızağı, statik takla simülatörü gibi birçok ekipman yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.