Vespa GTS 150 test

Motosikletler ile olan birlikteliğim çok uzun bir zaman almamış olmasına rağmen onlara olan ilgim ve alakam sayesinde kısa süre içerisinde çok fazla model deneyimleme fırsatı buldum. Edindiğim bu bilgiler ve deneyimler doğrultusunda da bu ay sizler için Vespa GTS 150 modelini test için aldım.

Vespa ürettiği bütün modelleri ile diğer markalara oranla daha Premium bir görünüme sahip olan firma. Retro tasarımları ve fiyatı ile ülkemizde daha özel bir kitleye hitap eden markanın GTS 150 modeli de kullandığım süre boyunca bunu hissetmeme olanak sağladı.

Açık mavi renkli olan test motorumuz oldukça şık bir tasarıma sahip. Diğer GTS modellerinde olduğunu gibi geniş motor kısmı ve sele bölmesi, ilk bakışta iri bir motosiklet ile beraber olduğunuzu size düşündürüyor.

Motosikletin oturduğunuz sele kısmı oldukça konforlu. Aslında ben bu kadar konforlu bir sele beklemiyordum. Geniş olan bu alan adeta otomobil koltuğunda oturuyormuşsunuz gibi hissetmenizi sağlıyor. Ayaklarınızı koyduğunuz alanda bulunan kauçuklar, hem motorun titreşimini daha az hissetmenizi sağlarken hem de ayağınızın kaymamasını sağlıyor.

Motosiklette sele altında bulunan bagaj kısmına kilidinizi, montunuzu ve yarım kaskınızı sığdırabilirsiniz. Eğer tam boy kask kullanıyorsanız kaskınızın boyutu küçükse bu alana sığdırabilmeniz mümkün fakat benim kullandığım kask bu alana maalesef sığmadı.

Vespa GTS 150 test
Vespa GTS 150

GTS 150 şehir içerisinde ideal performansa sahip

Vespa’mızın kalbinde ona güç veren 155 cc’lik tek silindirli motor yer alıyor. Dört zamanlı ve dört subaplı olan motorumuz, 15 beygir güç ve 14 Nm tork değerlerine sahip. Sıvı soğutmalı bloğu sayesinde uzun süre yüksek hızlarda gittiğinizde herhangi bir problem yaşamıyorsunuz.

155 cc’lik hacimli olan modelin ara hızlanmaları oldukça başarılı. Trafikte önünüzdeki aracı sollamak istediğinizde, ihtiyacınız olan gücü ve performansı size sunmayı başarıyor. Rüzgarlı havalarda kullanmış olmama rağmen GTS 150 ile maksimum 120 km/s hıza ulaşabildim fakat boyunuz benden biraz daha kısa (benim boyum 188cm) ve sürüş esnasında bir miktar daha öne eğilirseniz biraz daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz.

::  Yeni Toyota Corolla Türkiye'de üretilecek

Motosikletin göstergesin hız, kilometre, saat, benzin deposu ve trip metre yar alıyor. ABS ve Start-Stop ışıklarının yer aldığı gösterge ihtiyacınız olan bilgileri kullanıcısına sunmayı başarıyor. 220 mm’lik ön ve arka frenler, ABS ile güvenli bir şekilde durmanızı sağlıyor. Tek taraflı panik fren yaptığınızda bile motosiklet sizi düşürmeden güvenli bir şekilde durmanızı sağlıyor.

GTS ailesinin başlangıç seviyesi olan 150 modeli ülkemizde 35.900 TL’den başlayan fiyatlara sahip. Bir miktar yüksek olan bu fiyat, 300 modellerine çıktığınızda 51.500 TL’ye ulaşıyor.

Vespa GTS 150 test sonucu

Vespa trafikte otomobil sürücülerinin bile saygısını kazanmayı başarmış bir marka. 150 cc’lik şehir içi kullanım için yeterli ama uzun yolculuklar için 300 modeline göz atmanızda fayda var.

Vespa GTS 150 test
Vespa GTS 150
Vespa GTS 150 test
Vespa GTS 150
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Suzuki’nin saloon scooter’ı Burgman 400 Türkiye’de!

Suzuki Burgman 400, gelişmiş teknolojilerle yenilendi. Yenilenen modelin Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Suzuki GSX-S1000 yenilenen tasarımıyla Eylül’de caddelerde

Suzuki motosiklet ürün yelpazesinin en performanslı serisi olan GSX ailesinin güçlü üyesi GSX-S1000 yenilendi

Moto Guzzi V85 TT Travel Türkiye’de!

Moto Guzzi’nin enduro sınıfındaki yeni modeli V85 TT Travel, Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla buluştu. Moto Guzzi’nin güçlü yeni modeli V85 TT Travel, bu kapsamda 154 bin 900 TL’lik fiyatıyla satışa sunuldu.

Rekortmen Suzuki Hayabusa 299 bin TL’den Türkiye’de

Suzuki, en üst düzey spor motosiklet kategorisinin yaratıcısı olan efsane modeli GSX-R 1300 Hayabusa’nın üçüncü neslini tanıttı. Yeni nesil Suzuki Hayabusa, lansmana özel 299 bin TL’lik satış fiyatına sahip.