Yamaha MT07

Yamaha tasarımcıları ve mühendisleri 21. yüzyıl için yeni bir motosiklet türü geliştirmeye başladıklarında, tüm kuralları çiğnemeye ve yepyeni bir yöne gitmeye karar verdiler. Yamaha; zaten var olan bir ürünün daha yeni, daha iyi versiyonunu geliştirerek oyunu güvenli oynamak yerine sil baştan yapmaya karar verdi ve Japon Alt Kültüründen esinlenen MT-07 üretildi. Avrupa sokaklarında egemen güç haline gelen yeni Hyper Naked segmentinin gerçek başlangıcı 2014 yılı oldu. İlk makineler yollarda görülmeye başladığında, sokaklarda bunun sıradan bir motosiklet olmadığı konuşuluyordu. İlk günden itibaren kategorisinde en çok satan çıplak gövdeli model olan MT-07’nin sürücülerin beklentilerini tam olarak karşıladığı açıkça görüldü. Ve şimdi 2021 model MT-07; safkan, yeni nesil MT genlerini yansıtan çarpıcı yeni gövdesiyle Avrupa’nın en sevilen motosikletinin evrimini temsil ediyor ve çok sevilen orta sıklet sınıfın temel değerlerini güçlendiriyor.

Yeni modelin yeni nesil gövdesi, MT ailesinin devam eden evrimini yansıtıyor ve 2021 model MT-07’ye kaliteli bir hisle; daha zarif ve çarpıcı bir görünüm kazandırıyor. Tasarım konsepti, yeni MT-07’yi Yamaha Hyper Naked ailesinin “Yakışıklı Küçük Kardeş”i yapmaktı ve bu yeni nesil görünüm, daha organik ve olgun olan güçlü yeni tarz geliştirilerek elde edildi.

Başarısının anahtarı yeni LED far grubu…

Yeni görünümün başarısının anahtarı, yeni nesil MT ailesinin karakteristik görünümünü simgeleyen Y şeklindeki kompakt ve minimalist yeni LED far grubu. Minimum çıkıntıya sahip yeni LED far, sürücünün gözünden bakıldığında hafiflik ve çeviklik hissi uyandırıyor. Yeni gövdeyi, radyatörü ve seleyi makinenin CP2 motorunun etrafında daha kompakt hale getiren kütle merkezli yerleşim düzeni; gerçek bir tork ve güç hissi yaratıyor.

Yeni tasarlanan 14 litrelik yakıt deposu kapaklarının yanlarında bulunan yeni kanatlar, hava akışını görsel olarak motora aktaran keskin tasarımlı hava kanallarına sahip. Bu da motosiklete daha dinamik bir duruş kazandırarak yeni modelin safkan Hyper Naked genlerini vurgulamasına sebep oluyor.

::  Yamaha Nmax ile şehrin kahramanı olun

Amortisör çatal kaplamalarının, ayaklıkların, motor askılarının ve motor kapaklarının renginde ve kaplamasında yapılan diğer pek çok ayrıntılı değişiklik, MT-07’nin birinci sınıf teknik özellikleriyle üstün değerini vurgulayarak toplam kalite hissini geliştirmeye hizmet ediyor.

EU5 uyumlu 690 cc CP2 motor: Daha doğrusal tepki

En yeni 690 cc 2 silindirli CP2 motorda; yenilenmiş bir hava giriş kanalı tasarımı ve optimize edilmiş yakıt enjektörü ayarlarının yanı sıra yeni 2’li 1 egzoz ve yeni ECU bulunuyor. Bu değişiklikler, karakteristik performansı korurken daha doğrusal bir motor tepkisi sağlıyor. 2021 model motor, mükemmel maksimum hız ve heyecan verici hızlanma için daha yumuşak bir tork/devir eğrisi sunuyor. Yeni elektrikli hava kesme valfi ve hafif akü, makine uzun süre park edildiğinde bile kolay çalıştırma sağlıyor. Ayrıca yeni Crystal Graphite motor kapakları, yeni gümüş renkli egzoz borusu, yeni susturucu ve egzoz koruyucuları bulunuyor.

Yamaha MT07

Daha Güçlü Frenleme

MT-07’deki en belirgin teknik geliştirmelerden biri, yüksek teknik özellikli yeni ön fren sistemi. Çift ön disk boyutu, önceki modelde 282 mm iken yeni motosiklette 298 mm’ye artırıldı ve ağırlık artışı olmadığı için daha güçlü frenleme ve daha fazla kontrol kabiliyeti sağlıyor. 245 mm arka diskle birlikte yeni sistem daha yüksek performans sunuyor ve yeni lastiklerin takılmasıyla artan frenleme gücü; özellikle ıslak koşullarda belirgin hale geliyor. 2021 modelinde daha yüksek teknik özelliklere sahip spot renkli LCD göstergeler bulunuyor. Yeni LCD gösterge parlak gün ışığında bile mükemmel görüş sağlıyor ayrıca artık elcikte yer alan kumandadan kontrol edilebiliyor.

Daha dik ve kontrol sahibi sürüş pozisyonu…

MT-07, doğal dik sürüş pozisyonu ve rahat ergonomisi sayesinde her yaştan sürücüye uygun bir motosiklet olarak gösteriliyor. 2021 modelinde; daha kontrol sahibi bir sürüş pozisyonu ve düşük hızlarda daha kolay manevra kabiliyeti için 32 mm daha geniş olan yeni alüminyum konik gidon kullanıldı.

::  Türkiye'de Motoplex mağazalarının sayısı artıyor

Yamaha MT07

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Suzuki’nin saloon scooter’ı Burgman 400 Türkiye’de!

Suzuki Burgman 400, gelişmiş teknolojilerle yenilendi. Yenilenen modelin Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Suzuki GSX-S1000 yenilenen tasarımıyla Eylül’de caddelerde

Suzuki motosiklet ürün yelpazesinin en performanslı serisi olan GSX ailesinin güçlü üyesi GSX-S1000 yenilendi

Moto Guzzi V85 TT Travel Türkiye’de!

Moto Guzzi’nin enduro sınıfındaki yeni modeli V85 TT Travel, Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla buluştu. Moto Guzzi’nin güçlü yeni modeli V85 TT Travel, bu kapsamda 154 bin 900 TL’lik fiyatıyla satışa sunuldu.

Rekortmen Suzuki Hayabusa 299 bin TL’den Türkiye’de

Suzuki, en üst düzey spor motosiklet kategorisinin yaratıcısı olan efsane modeli GSX-R 1300 Hayabusa’nın üçüncü neslini tanıttı. Yeni nesil Suzuki Hayabusa, lansmana özel 299 bin TL’lik satış fiyatına sahip.