Mitsubishi Motors’un pick-up segmentindeki güçlü oyuncusu Mitsubishi L200’ün tamamen yenilenen modeli 9 Kasım’da Tayland’ın Bangkok şehrinde dünya basınına tanıtıldı. Yeni Mitsubishi L200 öncelikle 17 Kasım’da Tayland’da satışa çıkacak. Yeni Mitsubishi L200, Tayland’daki lansmanının ardından, 150 ülkede satışa sunulacak.

Yeni Mitsubishi L200’ün arazi yetenekleri arttırılmış

Mitsubishi, arazi konusunda yetenekli olan modelini biraz daha geliştirmiş. Hem Super-Select hem de Easy-Select 4WD sisteminde, GRAVEL, MUD/SNOW, SAND ve ROCK (sadece 4LLc’de) modlarında yeni bir Arazi Modu kullanılıyor. Arazi Modu’na geçildiğinde, bu mod, patinajı düzenlemek ve hem tüm arazi performansını hem de çamur ve karda kendi kendine kurtulma performansını maksimize etmek için motor gücünü, güç aktarımını ve frenlemeyi kendiliğinden kontrol ediyor.

L200’ün kaputunun altında bulunan 2.4 litrelik dizel motorda bir değişiklik bulunmuyor. 181 beygir güç üreten motor 430 Nm tork üretiyor. Manuel ve otomatik şanzıman ile kombine edilen bu motor, yeni modelde de yer almaya devam edecek.

Yeni Mitsubishi L200 Yeni Mitsubishi L200