Toyota’nın 12’inci nesil Corolla model ailesine, hatchback ve Touring Sports modellerinin ardından bir de sedan dahil oluyor. Toyota Corolla sedan 2019 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Japon otomotiv devi 2020 yılında yollara çıkacak olan Corolla’nın sedan modelini tanıttı. Toyota’nın TNGA modüler platformunda geliştirilen Corolla, 1.8 litrelik hibrit motoru ile kendi kendini şarj edebilecek. Ayrıca Corolla, Toyota’nın Türkiye fabrikasında üretilecek.

Toyota’nın en popüler modelleri arasında yer alan Corolla, hatchback ve Touring Sports modellerinin tanıtılmasının ardından, sedan versiyonunun tanıtımını resmen gerçekleştirdi. Model C-HR modelinden sonra ülkemizde üretilen ikinci hibrit model olacak.

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda hatchback Corolla’nın ve Paris’te Touring Sports’un ortaya çıkmasının ardından 12’inci nesin Toyota Corolla Sedan, aileye katılan üçüncü gövde tipi oldu.

Yeni Corolla ön far imzasıyla da öne çıkıyor. Markanın lüks modeli Lexus ile tasarım açısından benzerlikler gösteren Corolla sedan, iç mekanlarda da teknolojik özellikleriyle öne çıkıyor. Kablosuz telefon şarjı, 8 inçlik multimedya ve 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı gibi özellikler sunacak olan Corolla sedan, sürücüsüne keyifli bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Ayrıca marka yeni sedan modelinde birçok güvenlik özelliğini de sunacak.

Yeni Toyota Corolla da dizel olmayacak

Yeni Corolla Sedan, iki farklı güç aktarma organıyla satışa sunulacak. Bunlardan ilki 1.8 litrelik kendinden şarjlı, 120 beygir gücündeki hibrit motor seçeneği olacak. Bu seçenek şarj gerektirmeyecek. İkinci seçenek ise, 1.6 litrelik benzinli motor olurken, otomobil üreticisi Corolla sedan için dizel seçeneği sunmayacak.

Yeni Toyota Corolla Yeni Toyota Corolla