Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid

Porsche ürün yelpazesi, Panamera model ailesine eklenen 4S, 4 E-Hybrid ve Turbo S E-Hybrid ile genişledi. Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid, 571 HP; dört litrelik V8 çift turbo motorlu ve 136 HP güç üreten elektrikli motoruyla model serisinin en güçlü üyesi olarak ön plana çıkıyor. 17,9 kWh kapasiteye sahip Panamera Turbo S E-Hybrid modeli; yeni bataryası ve optimize edilmiş sürüş modları sayesinde önceki hibrit modellere göre yüzde 30 daha fazla menzil sunuyor. Aynı şekilde elektrikli motora, 330 HP güç üreten 2,9 litrelik V6 çift turbo motorun eşlik ettiği ve toplamda 462 HP’lik güç üreten yeni Panamera 4 E-Hybrid modelinde de menzil artırıldı. 440 HP güç üreten ve şasi, tasarım, donanım ve bilgi-eğlence sistemleri bakımından son model iyileştirmelerin sunulduğu 4S; Panamera model serisini tamamlıyor.

3 farklı gövde seçeneği

Panamera plug-in hibrit modellleri Spor Sedan, Executive ve Sport Turismo gövde seçenekleriyle sunuluyor. Hibrit modellerin kalbinde sekiz vitesli çift kavramalı şanzımana (PDK) entegre edilen ve 136 HP güç ve 400 Nm azami tork üreten elektrikli motor bulunuyor. Sunulan farklı motor seçenekleriyle birlikte, sıradışı bir sürüş performansı sağlanıyor. Standart Sport Chrono paketi ile kombine edildiğinde 571 HP güç üreten dört litrelik V8 çift turbolu motor ile yeni Panamera Turbo S E-Hybrid sıfırdan 100 km/sa. hıza 3,2 saniyede ulaşıyor. Azami hızı ise 315 km/sa. Panamera 4 E-Hybrid’in sıfırdan 100 km/sa. hıza ulaşması yalnızca 4,4 saniye sürerken, otomobil 280 km/sa azami hıza ulaşıyor.

Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid

Daha da iyi bağlanabilirlikle keskinleştirilen görsellik

440 HP güç üreten 2,9 litrelik V6 çift turbolu motorun bulunduğu yeni Panamera 4S; Sport Chrono paketiyle sıfırdan 100 km/sa. hıza 4,1 saniyede ulaşıyor. Otomobilin 295 km/sa. azami hızı bulunuyor. En son model güncellemesinin optimize edilmiş tüm özelliklerinden faydalanan 4S modelinde, önceden opsiyonel olarak sunulan ancak bu modelde standart olarak sağlanan Sport Design ön apron göze çarpıyor. Ön kısımda dikkat çekici hava giriş ızgaraları ve yandaki büyük soğutucu hava deliklerinin yanı sıra tek çubuk şeklinde tasarlanan ön far detayı bulunuyor. Panamera Turbo S E-Hybrid’in yeni tasarlanan ön kısmı; çift C şeklindeki Turbo ön far modüllerinin yanı sıra yanlardaki daha büyük hava girişleriyle farkını ortaya koyuyor. Arka tarafta yer alan, yenilenen far çubuğu, değiştirilen konturlarla birlikte bagaj kapağının üzerinde uzanıyor.

::  Dacia'nın 2004 yılından günümüze uzanan başarı öyküsü

Yeni Panamera Turbo S E-Hybrid

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.