Yeni Toyota C-HR

Toyota’nın bir süredir satışta bulunan SUV modeli C-HR’ın tasarımı artık eskimeye başlamıştı. Marka, modelin ömrünü uzatmak ve günümüz standartlarını yakalamak için C-HR’ı yeniledi. Yenilenen model, artık daha fazla teknolojik özelliklere sahip ve motor seçenekleri de arttırıldı.

Ülkemizde 1.2 litrelik benzinli ve 1.8 litrelik hibrit motorlu versiyonlarının satıldığı otomobile makyaj ile beraber yeni motor seçeneği eklendi. 1.8 litrelik motor 122 beygir güç üretirken yeni eklenen 2.0 litrelik hibrit motor 184 beygir güç üretecek. Henüz Toyota Türkiye’den 2.0 litrelik motorun satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı fakat aradaki 0.2 litrelik hacme rağmen sahip olacağınız fazladan 62 beygir gücün kulağa hoş geldiğini söylemekte yarar var. Umarız makyajla yenilenen C-HR modelindeki bu yeni motor ülkemizde de satışa sunulur.

2.0 litrelik motorlu versiyonda yeni bir süspansiyon sistemine yer verilirken, 1.8 litrelik motor seçeneğinde mevcut süspansiyon sistemi devam ediyor. Ek olarak aracın elektronik direksiyon sisteminde de güncelleme yer alıyor.

Motor seçeneği dışında otomobilin kokpitinde daha doğrusu multimedya sisteminde de yeniliklikler bulunuyor. Android Auto ve Apple CarPlay özelliklerine kavuşan multimedya sistemi üzerinden artık akıllı telefonlarınızı kontrol edebileceksiniz.

Bunların dışında modelin dış tasarımında da küçük değişiklikler yer alıyor. Aracın stop ve farları artık LED teknolojisine sahip. Tabii farlar dışında aracın ön ve arka tamponunda da yenilikler mevcut.

Yeni Toyota C-HR Yeni Toyota C-HR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.