Toyota’nın bir süredir satışta bulunan SUV modeli C-HR’ın tasarımı artık eskimeye başlamıştı. Marka, modelin ömrünü uzatmak ve günümüz standartlarını yakalamak için C-HR’ı yeniledi. Yenilenen model, artık daha fazla teknolojik özelliklere sahip ve motor seçenekleri de arttırıldı.

Ülkemizde 1.2 litrelik benzinli ve 1.8 litrelik hibrit motorlu versiyonlarının satıldığı otomobile makyaj ile beraber yeni motor seçeneği eklendi. 1.8 litrelik motor 122 beygir güç üretirken yeni eklenen 2.0 litrelik hibrit motor 184 beygir güç üretecek. Henüz Toyota Türkiye’den 2.0 litrelik motorun satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı fakat aradaki 0.2 litrelik hacme rağmen sahip olacağınız fazladan 62 beygir gücün kulağa hoş geldiğini söylemekte yarar var. Umarız makyajla yenilenen C-HR modelindeki bu yeni motor ülkemizde de satışa sunulur.

2.0 litrelik motorlu versiyonda yeni bir süspansiyon sistemine yer verilirken, 1.8 litrelik motor seçeneğinde mevcut süspansiyon sistemi devam ediyor. Ek olarak aracın elektronik direksiyon sisteminde de güncelleme yer alıyor.

Motor seçeneği dışında otomobilin kokpitinde daha doğrusu multimedya sisteminde de yeniliklikler bulunuyor. Android Auto ve Apple CarPlay özelliklerine kavuşan multimedya sistemi üzerinden artık akıllı telefonlarınızı kontrol edebileceksiniz.

Bunların dışında modelin dış tasarımında da küçük değişiklikler yer alıyor. Aracın stop ve farları artık LED teknolojisine sahip. Tabii farlar dışında aracın ön ve arka tamponunda da yenilikler mevcut.

Yeni Toyota C-HR Yeni Toyota C-HR