Citroen C3 testi

Küçük sınıfındaki zorlu rekabete en son dahil olan Citroen C3 kendini bir anda karmaşanın içinde buldu. Zorlu rakipleri karşısında canlı gövde renkleri ve kişiselleştirme seçeneğiyle farklılık arayan C3 işi çok kolay değil.

Bu aracın iç mekanı büyük oranda C3’ten alınmış ama ufak tefek farklılıklarla karakteri de değiştirilmiş. Bu değişikliklerin işleve yansıması da iyi. Kokpitin malzeme kalitesi ise beklenen seviyede değil. Büyük dokunmatik ekran tüm ayarların merkezini oluşturuyor ve standart olarak sunuluyor. Genel ergonomi iyi ve görüş açıları da modern bir araç için makul.

Citroen C3 testi

Sadece benzinli motor ile satışta

Citroen C3, tek motor seçeneği ile sunuluyor. 1.2 litrelik benzinli motor turbo besleme sayesinde 110 HP güç ve 205 Nm tork üretip bunu 6 vitesli EAT6 tork konvertörlü otomatik şanzıman üzerinden aktarıyor. Fabrika verilerine göre testini yaptığımız bu kombinasyon 100 km’de ortalama 5.6 litre tüketiyor. 0 – 100 km/s hızlanması içinse 11.8 saniye yeterli. Citroen C3’ün direksiyonu konfor odaklı olsa da ayarları iyi. Pek çok rakibinde olduğu gibi kabinin izolasyon konusunda ufak sorunları var. Kapı fitillerinden rüzgar sesi sızması yepyeni bir otomobilden beklenmeyecek bir durum.

Citroen C3 testi sonucu

Citroen C3 tasarımıyla iddialı ve ilgi çekici bir model olsa da rakiplerinin pek çoğu kendilerini uzun zamandır kanıtladığı için albenileri daha fazla. Aracın satış fiyatının da avantajlı olmaması rakipleri karşısında elini zayıflatıyor.

TEKNİK VERİLER Citroen C3
Motor (tip/silindir sayısı) Sıralı /3/Benzinli
Motor hacmi 1199 cc
Maksimum güç 110 HP
Maksimum tork 205 Nm
Son hız 191 km/s
0-100 km/s hızlanma 10.0 sn
Şanzıman 6 ileri otomatik
Aktarma Önden çekiş
Depo kapasitesi 45 lt
Tüketim (fab. ver.) 4.4/5.1/6.2 lt/100 km 
Fiyat 110.000 TL

Citroen C3 testi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mercedes Benz Vito 119 – Teknolojisi ile fiyatı da arttı

Mercedes-Benz Vito, otomobil olarak satın alınabilmesinin avantajı ile geniş ailelerin tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Son yapılan güncelleme ile birçok beklentiyi de karşılamayı başaran model, vergiler ve döviz kuru yüzünden fiyatıyla yine can yakacak.

Baz donanımda bile dolu dolu – Toyota Yaris Testi

Küçük sınıf otmobillerin yetenekleri her geçen gün artıyor. Toyota Yaris’de bu konuda kendini önceki nesle göre bir hayli geliştirmeyi başardı.

Küçük Mercedes büyük oynuyor! Mercedes GLA 200 test

Mercedes, premium araç sınıfındaki rolünün farkında ve kullanıcıları için her modelinde daha…

Yeni motor ile gelen tazelik Nissan Qashqai 1.5 dci

Nissan, bir süredir satışta olan modeli Qashqai’nin motor seçeneklerini yeniledi. Yenilenen seçenekler ile model bir süre daha tazeliğini korumayı planlıyor.