PEUGEOT E-LEGEND CONCEPT, Peugeot’nun sürüş keyfi de dahil olmak üzere geleceğe yönelik heyecan verici vizyonunu ortaya koyuyor. Heyecan uyandıran mimarisiyle Peugeot markasının mirası olan doğal zarafeti daha da ileriye taşıyan bu konsept otomobil bizleri otomobilin geleceğine ışınlıyor.

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, köklü bilgi birikimi ve deneyimi en ileri otomotiv teknolojisi ile birleştirerek marka mirasını geleceğe taşıyor. Peugeot, bu konsept otomobille ultra modern teknolojinin oldukça çekici otomobil tasarım özellikleriyle mükemmel bir şekilde uyum sağlayabileceğini gözler önüne seriyor. #UNBORING THE FUTURE

Coupé tasarım, sürüş hissine vurgu yapmak üzere bilinçli olarak seçildi. Konsept otomobil son derece modern tasarım unsurlarıyla oldukça gerçekçi ve kullanışlı gövde orantılarını mükemmel bir şekilde harmanlıyor.

“Konsept otomobil ve prototip” kategorisinde yer alan PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, şık çizgilerini ve modern coupe tasarımını Concorso d’Eleganza’ya katılan seçkin klasik otomobillerin arasında sergileyecek.

Peugeot Tasarım Direktörü Gilles Vidal ve konsept otomobillerden sorumlu Matthias Hossann; PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT otomobilini Villa Erba ve Villa d’Este arasındaki geçit töreninde kullanacak.

Bunun dışında yeni Peugeot 508 SW GT de basın aracı olarak tüm etkinlik boyunca görev yapacak.