Ford C-Max

Minivan/MPV segmenti crossover’lar karşısında her geçen gün kan kaybediyor. Ford da şansını daha fazla zorlamak istemeyen markalardan.

Ford’un Almanya’daki Saarlouis fabrikasında üretilen C-Max ve Grand C-Max üretimine son verilen iki model. Marka tarafından yapılan açıklamada, “Seerlouis’te üretilen C-Max ve Grand C-Max modellerinin üretiminin durdurulması konusunda resmi görüşmelere başladık. Modelleri günümüz şartlarına uygun bir biçimde üretmek artık büyük miktarda yatırım gerektirecek” ifadelerine yer verildi.

::  GYMKHANA sevenler için yeni bölüm yayınlandı

Ford C-Max pazara veda ediyor

İki modelin “öldürülmesi,” akla S-Max ve Galaxy’nin de ömürlerinin sonlarına geldiği fikrini getiriyor. Bu düşünceyi destekleyen başka bir durum da Mavi Oval’in Romanya’da üretilen B-Max’i çoktan üretimden kaldırmış olması.
Seerlouis fabrikasında şu anda 6,190 kişi istihdam ediliyor. Ford yapılan açıklamalara göre tesiste kullanılan işgücünü de revize edecek. Tesiste çalışan 1,600’e yakın çalışanın işleri tehlikede.

Ford C-Max

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.