Opel AGR Koltuk

Opel bu yıl, AGR (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası – sırt ağrılarını önlemekle ilgili araştırmaları destekleyen bağımsız bir Alman dernek) tarafından onaylanan sağlıklı koltukların tanıtılmasının 20. yıl dönümünü kutluyor. Günümüzde yeni Grandland GSe, Astra GSe ve Astra Sports Tourer GSe’de en güncel AGR koltuklar kullanıma sunuluyor. AGR sertifikalı koltuklar ilk kez, bundan 20 yıl önce orta sınıftaki Opel Signum modeli ile kullanıma sunuldu. Konforlu ve rahat yolculukların en önemli unsurlarından biri olan AGR koltuklar, özellikle uzun yolculuklarda omurga için optimum konfor ve destek sunuyor.

Koltuk, insanla otomobil arasındaki bağı oluşturan, konforlu ve rahat bir yolculuğun en önemli unsurlarından biri. Opel bu nedenle, özellikle uzun yolculuklarda koltukların omurga için optimum konfor ve destek sunuyor olmalarına çok önem veriyor.

Koltuk Yapılarının Geliştirilmesinden Sorumlu Stefan Koob; “Sürücü ve yolcular, araçtaki başka hiçbir bileşenle, koltuk kadar yoğun bir şekilde temas halinde olmuyor. Bir otomobil üreticisi olarak amacımız, müşterilerimizin uzun yolculuklarını çok daha konforlu hale dönüştürmek. AGR koltuklar, müşterilerimize üst düzey konfor sunuyor ve uzun vadede sırt ağrısı riskini de önlüyor” dedi.

Araç içi ergonomi, sadece iyi hissetmekle ilgili bir unsur değil, aynı zamanda güvenliği de kapsıyor. Rahat, sırt dostu bir koltuk, yolculuk sırasında yorgunluğu önlüyor. Yolculuk esnasında, koltuklar ve emniyet kemerleri sayesinde yolcular bulundukları yere sabitlendikleri takdirde, olası bir kazada yolcuların zarar görme olasılığı azalıyor. Ancak o zaman emniyet kemerleri ve hava yastıkları koruma işlevlerini tam olarak yerine getirebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hyundai’nin yeni yerli modelin adı belli oldu: Bayon

Hyundai, crossover sınıfındaki yeni SUV modelinin adını Bayon olarak paylaştı. B segmentinde konumlanan Bayon, Hyundai’nin Avrupa’daki SUV serisine giriş modeli olacak. Hyundai Bayon, 2021’nin ilk yarısında üretilmeye başlanacak.

Hyundai’nin sedan modeli Elantra yenilendi

Hyundai, şimdi de sedan otomobil tutkunları ve aileler için makyajlı ELANTRA modelini Türkiye’de satışa sundu.

Karşınızda yeni Toyota Land Cruiser Prado

Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelinin örtüsünü kaldırdı. Land Cruiser Prado, 70 yılı aşkın bir süredir güç ve dayanıklılığın simgesi haline gelen modelin tüm özelliklerini sunuyor.

Renault yeni coupe suv modelini tanıttı!

Renault ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.