Opel bu yıl, AGR (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası – sırt ağrılarını önlemekle ilgili araştırmaları destekleyen bağımsız bir Alman dernek) tarafından onaylanan sağlıklı koltukların tanıtılmasının 20. yıl dönümünü kutluyor. Günümüzde yeni Grandland GSe, Astra GSe ve Astra Sports Tourer GSe’de en güncel AGR koltuklar kullanıma sunuluyor. AGR sertifikalı koltuklar ilk kez, bundan 20 yıl önce orta sınıftaki Opel Signum modeli ile kullanıma sunuldu. Konforlu ve rahat yolculukların en önemli unsurlarından biri olan AGR koltuklar, özellikle uzun yolculuklarda omurga için optimum konfor ve destek sunuyor.

Koltuk, insanla otomobil arasındaki bağı oluşturan, konforlu ve rahat bir yolculuğun en önemli unsurlarından biri. Opel bu nedenle, özellikle uzun yolculuklarda koltukların omurga için optimum konfor ve destek sunuyor olmalarına çok önem veriyor.

Koltuk Yapılarının Geliştirilmesinden Sorumlu Stefan Koob; “Sürücü ve yolcular, araçtaki başka hiçbir bileşenle, koltuk kadar yoğun bir şekilde temas halinde olmuyor. Bir otomobil üreticisi olarak amacımız, müşterilerimizin uzun yolculuklarını çok daha konforlu hale dönüştürmek. AGR koltuklar, müşterilerimize üst düzey konfor sunuyor ve uzun vadede sırt ağrısı riskini de önlüyor” dedi.

Araç içi ergonomi, sadece iyi hissetmekle ilgili bir unsur değil, aynı zamanda güvenliği de kapsıyor. Rahat, sırt dostu bir koltuk, yolculuk sırasında yorgunluğu önlüyor. Yolculuk esnasında, koltuklar ve emniyet kemerleri sayesinde yolcular bulundukları yere sabitlendikleri takdirde, olası bir kazada yolcuların zarar görme olasılığı azalıyor. Ancak o zaman emniyet kemerleri ve hava yastıkları koruma işlevlerini tam olarak yerine getirebiliyor.