Ford Tourneo Custom test

Ticari araçlar giderek kendini geliştiriyor ve otomobillere bir adım daha fazla benzemeye hatta onlara rakip olmaya başlıyorlar. Ford’un kısa bir süre önce yenilenen modeli Tourneo Custom’da aslında tam olarak böyle bir model.

Tasarımı Fiesta’da olduğu gibi oldukça modern. Özellikle far yapısı markanın binek otomobillerinde kullanılan tasarıma sahip. Bu da önceki nesilden daha yumuşak hatlara sahip bir otomobil ile beraber olmanızı sağlıyor.

İç mekanda ise günümüz standartlarını karşılayan bir kabin mevcut. Özellikle ön konsolda Ford Sync 3 multimedya sistemine yer verilmiş. Bu da akıllı telefon, navigasyon gibi özellikleri kullanabilmenizi sağlıyor. Ford bu modelin ticari kullanım içinde olduğu bildiğini için ön tarafta bol bol saklama alanına yer vermiş. Ön konsol da iki adet, ön koltukların altında iki adet ve bir adet torpido olmak üzere toplamda 5 tane eşya gözü yer alıyor. Hemen hemen her saklama gözünün altında yer alan saklama gözünün içerisinde usb ve çakmaklık girişi bulunurken, şoför koltuğunun yanındaki el freninin orada da standart 240 V’luk priz yer alıyor. Böylece kalabalık çıkılan uzun yolculuklarda özellikle laptop gibi priz üzerinden enerji ihtiyacı duyan elektronik eşyalarınızı bu modelde kullanabilirsiniz.

Ford Tourneo Custom test

2.0 litrelik motor her işin altından kalkıyor

Tourne Custom’un kaputunun altında 2.0 litrelik 170 HP güç ve 405 Nm tork üretebilen dizel motor yer alıyor. Bu motor 6 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiş. Ford’un diğer modellerinde olduğu gibi şanzımanın motor ile uyumu başarılı ve vites geçişleri sarsıntısız ir şekilde gerçekleşiyor. İlk hareket anında gövde ağırlığını biraz fazla hissettiren model, ara hızlanmalarda ve sollamalarda yeterli performansa sahip.

Peki bu kadar artıları olan modelin hiç eksi tarafı yok mu? Elbette var! Tourneo Custom konfor tarafında tatmin edici fakat süspansiyonları fazla yumuşak olduğu için virajlarda ve şerit değişimlerinde bir miktar fazla gövde salınımı gerçekleştiriyor. Bu da özellikle otomobilin tepkilerine alışana kadar bir miktar tedirgin olmanıza neden oluyor. Süspansiyon sistemi dışında 8 +1 oturma düzenine sahip olan modelin arka tarafta yer alan ikinci sıra koltuklarına geçmek oldukça zahmetli. Yeni olmasının da etkisiyle orta sırada yer alan koltukları kaldırmak biraz zor olabiliyor ve bir miktar kaba kuvvet uygulamanız gerekiyor. Bu da günün sonunda kullanıcısı için biraz yorucu olabiliyor. Fakat tüm bunlar göz önüne alındığında Tourneo Custom için genel anlamda başarılı bir model diyebiliriz.

::  Yeni motor ile gelen tazelik Nissan Qashqai 1.5 dci

Ford Tourneo Custom test

Ford Tourneo Custom test sonucu

Hem ticari hem de günlük kullanım için Tourneo Custom ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamayı başaran bir model. Özellikle 8 adet bulunan USB girişi ve 240 V priz girişi otomobilin amacına daha iyi hizmet edebilmesi için büyük bir artı sağlıyor. Teknolojik ve konforlu ticariler bir adım öne geçmeyi başarıyor.

Ford Tourneo Custom test		
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mercedes Benz Vito 119 – Teknolojisi ile fiyatı da arttı

Mercedes-Benz Vito, otomobil olarak satın alınabilmesinin avantajı ile geniş ailelerin tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Son yapılan güncelleme ile birçok beklentiyi de karşılamayı başaran model, vergiler ve döviz kuru yüzünden fiyatıyla yine can yakacak.

Baz donanımda bile dolu dolu – Toyota Yaris Testi

Küçük sınıf otmobillerin yetenekleri her geçen gün artıyor. Toyota Yaris’de bu konuda kendini önceki nesle göre bir hayli geliştirmeyi başardı.

Küçük Mercedes büyük oynuyor! Mercedes GLA 200 test

Mercedes, premium araç sınıfındaki rolünün farkında ve kullanıcıları için her modelinde daha…

Yeni motor ile gelen tazelik Nissan Qashqai 1.5 dci

Nissan, bir süredir satışta olan modeli Qashqai’nin motor seçeneklerini yeniledi. Yenilenen seçenekler ile model bir süre daha tazeliğini korumayı planlıyor.