Honda Jazz test sürüşü

Honda’nın küçük modeli Jazz, yenilenen tasarımı ile daha maskülen bir tarza kavuştu. Önceden daha çok kadın kullanıcılara hitap eden model, artık gençler için de ilgi çekici bir model olmayı başardı. Honda Jazz test sürüşü yazımız bu model hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak.

Jazz’ın tasarımında abisi Civic’ten izler görebilirsiniz. Özellikle ön tarafın tasarımı adeta bir samuray savaşçısını andırıyor. Arka tarafında ise otomobilin ön tarafındaki kadar iddialı bir tasarım yer almıyor. Ön taraftan farklı olarak daha yumuşak hatlara sahip olan arka taraf otomobilin tasarımındaki sportiflik algısını arttıran detaylar arasında.

Honda Jazz test sürüşü

Atmosferik motor yeterli performansa sahip

Bu ufak oyuncunun kaputunun altında 1.5 litrelik atmosferik motor yer alıyor. CVT şanzıman ile kombine edilen motorun performansı tatmin edici. Özellikle gaz pedalına uyguladınız tepkiye göre sizi hızlı bir cevap verebiliyor. Tabii bunu ilk kalkış ve düşük hızlarda yaptığını hatırlatalım. Sonuçta o spor bir otomobil değil.

Direksiyonu hissiyatı alıştığımız Honda seviyesinde. Ne çok hisli ne de çok hissiz; olması gerektiği gibi. Süspansiyonları ise yoldaki kusurları biraz sert emiyor. Bu da onun konfor tarafından taviz vermesine neden oluyor.

Şehir içi kullanımlar için oldukça pratik olan otomobil ile park sorunu çok fazla yaşamıyorsunuz. Özellikle ferah kokpitin avantajını park manevralarında hissediyorsunuz. Jazz’ın bütün köşelerini oturduğunuz yerden kontrol edebiliyorsunuz.

İşlevsellik ön planda

Boyutları her ne kadar ufak olsa da, Jazz kullanışlılığı ile öne çıkan bir otomobil. Hatta Honda, bu noktada kullanıcıları için elinden geleni yapmış. Direksiyonun sol tarafına bir adet bardaklık yerleştirmiş. Ön konsoldaki kontroller hemen elinizin altında yer alıyor. Ayrıca arka koltukların isterseniz sırtlıklarını yatırabiliyorsunuz, isterseniz de oturduğunuz minderleri yukarı kaldırabiliyorsunuz. Böylece bagaja sığmayan eşyalarınızı kabine rahatlıkla sığdırabiliyorsunuz.

::  Fazladan hacim ve kullanışlılık - Fiat Egea SW testi

Böyle modern ve kullanışlı otomobilde, klasik klima kontrolleri yerine dijital bir klima sisteminin olmasını tercih ederdik. Dijital klima kontrolleri otomobilin içerisini daha teknolojik olmasına yardımcı olacaktı. Fakat Honda bu noktada dayanıklılık kısmında işi garantiye almak için eski tip kontrollere yer vermeyi tercih etmiş.

Fiyatı nasıl?

Honda Jazz’ın 1.5 litrelik motorunda tek donanım seviyesi bulunuyor. Dynamic olarak adlandırılan donanım paketine sahip olan test otomobilimiz, 104.000 TL fiyat etiketine sahip. 1.3 litrelik atmosferik motorlu versiyonda ise Elegance donanınım paketi de 1.5 lt ile aynı fiyattan satışa sunuluyor.

Honda Jazz’ın en büyük artısı değişkenliği ve her sınıftan modellerden izler taşıması. Terden yüksek oturma pozisyonu sayesinde Crossover modelleri sevenlerin de beğenisini kazanan Jazz, değişkenliği ile de MPV’lere kafa tutuyor. Aracın küçük yapısı sayesinde de şehir içinde kullanımı kolay bir model arayanların istekleri yerine getirilmiş.

Honda Jazz test sürüşü sonucu

Honda Jazz, sadece kadınların değil gençlerin de ilgisini çeken bir otomobil olmuş. Sportif tasarımı onun rakiplerinin karşısındaki konumu güçlendiriyor. Ayrıca kullanışlılığı da bu ufaklığın en büyük artılarından.

Honda Jazz test sürüşü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Mercedes Benz Vito 119 – Teknolojisi ile fiyatı da arttı

Mercedes-Benz Vito, otomobil olarak satın alınabilmesinin avantajı ile geniş ailelerin tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Son yapılan güncelleme ile birçok beklentiyi de karşılamayı başaran model, vergiler ve döviz kuru yüzünden fiyatıyla yine can yakacak.

Baz donanımda bile dolu dolu – Toyota Yaris Testi

Küçük sınıf otmobillerin yetenekleri her geçen gün artıyor. Toyota Yaris’de bu konuda kendini önceki nesle göre bir hayli geliştirmeyi başardı.

Küçük Mercedes büyük oynuyor! Mercedes GLA 200 test

Mercedes, premium araç sınıfındaki rolünün farkında ve kullanıcıları için her modelinde daha…

Yeni motor ile gelen tazelik Nissan Qashqai 1.5 dci

Nissan, bir süredir satışta olan modeli Qashqai’nin motor seçeneklerini yeniledi. Yenilenen seçenekler ile model bir süre daha tazeliğini korumayı planlıyor.